top of page
climate change (7).png
Adsız tasarım - 2023-11-14T105509.888.png

Kongre Bilgileri

Büyük bir ikilem içerisindeyiz. Hayata meydan okuyoruz ve yarattığımız zorluklarla başa çıkmak zorundayız. Yapay zekayı hayatımızı kolaylaştırmak için tasarladık, şimdi bu zekanın nasıl yönetilmesi gerektiğini, nasıl kontrol edeceğimizi sorguluyor, kendimize bir canavar yaratmamız durumunda ne yapacağımızı düşünüyoruz.


Bu yıl IMMC2024’te temamız “İnsanlık ve Yapay Zeka” olacak. Kongrede yapay zekanın insanlık için önemini ve metalurji ve malzeme mühendisliğinin rolünü araştıracağız. Yapay Zeka ve İnsanlık arasındaki paradigmayı bulmak için zihinlerimize meydan okuyacağız.
Bu kongrede araştırmacılar, profesyoneller (sektörden, politika yapıcılar, girişimciler, sivil toplum üyeleri ve kamu yönetimi), öğrenciler ve dünyaca ünlü bilim insanları meslektaşları ve farklı yaş gruplarından insanlarla ağ oluşturmak ve bilimsel bilgi alışverişini yapmak için bir araya gelerek malzeme ve metalurji mühendisliği topluluğuna büyük katkı ve yenilikler yapmak için tek bir platformda bir yolculuğa çıkıyorlar.


22. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi 19-21 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul-Türkiye’de gerçekleştirilecektir. Kongre mekanı İstanbul Fuar merkezi olacaktır. IMMC, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi (METEM) tarafından ulusal akademi işbirliğiyle düzenlenen amiral gemisi kongresidir. Genç Araştırmacı Ödül töreninin yanı sıra düzenlenecek sempozyumlardaki sözlü ve poster bildirilerle IMMC2024 Kongresi’nde fikirden başlayıp insan için en değerli olgu olan bilgiye dönüşen bulgularımız paylaşılacak ve fikri hakların korunması amacıyla bu bilgiler yazılı olarak yayınlanacaktır.

bottom of page